Ezt ingyen elviheted
Kellékek gombászoknak
Töltsd le, nyomtasd ki és használd fel - ez az én ajándékom a regisztrált tagoknak 🙂
Töltsd le, nyomtasd ki és használd fel - ez az én ajándékom a regisztrált tagoknak 🙂
Gombás ajándékkísérő kártya
Ha gombásznak adsz ajándékot, akkor stílusos lehet gombás ajándékkísérő kártyával ellátni a csomagot. Ez akkor is szívet melengető meglepetés, hogyha a csomagban nem a gombászáshoz kapcsolódó ajándék lapul 😉
Régebben gyakran előfordult, hogy az ajándékkísérő kártyákat személyre szabottan festettem meg mindenkinek egy egyszerű félbehajtott kartonpapírra. Karácsonykor valami télieset: például hóemberrel, szánkóval, fenyőfával stb., névnapra általában virágot festettem a kartonra, szülinapra pedig tortát VAGY a csomagban rejtőző ajándékra utaló apróságot!
Mostanra viszont úgy gondolom, hogy teljesen mindegy mi van a csomagban. Egyáltalán nincs baj azzal, ha egyszerűen bonbont vagy bort adunk – ami tutira elfogy és utána nem kell kerülgetni. A lényeg ilyenkor a külcsín: egy csodálatos csomagolás és/vagy egy igazán személyre szóló az ajándékkártya!
Ha gombásznak adsz ajándékot, az ajándékkísérő kártya legyen gombás 😉 Szívesen segítek benne, ha nincs időd rajzolgatni. Csak töltsd le, nyomtasd ki színesben és kész is. DE ha igazán egyedire akarod, akkor fekete-fehérben nyomtasd és színezd ki a saját elképzelésed szerint.
Az ajándékkísérő kártya A4-es oldalra van tervezve és pdf formátumban tölthető le. Az első oldallal 9 darab egyoldalas kártyákat nyomtathatsz.
Az ajándékkártya mintája színes, de fekete-fehérben is nyomtatható például színes papírra.
Hogyha fekete-fehérben nyomtatod fehér papírra, akkor szövegkiemelővel és/vagy filctollal, színes ceruzával is kiszínezheted. Nekem a szövegkiemelők nagyon beváltak, hiszen a fenyőfa zöld, a rizike narancs…
Kellemes készülődést és ajándékozást kívánok!
Gombás címke (nem csak) befőttesüvegre
Ha szoktál eltenni befőtteket télire, akkor feltehetőleg gomba is lapul a kamrádban. Te hogyan szoktad feliratozni ezeket?
Nálunk az volt a bevett szokás, hogy a tartalmát és a tartósítás dátumát (legalábbis az évet) írtuk rá. Aztán én már néha felírom rá azt is, hogy hol és kivel szedtem vagy valami vicces beszólást, ami még emlékezetesebbé teszi. Valamikor a saját szórakoztatásomra a címkéket szépen megrajzolom és kiszínezem. A lekvárokra általában az adott gyümölcsöt és a levelét rajzolom, a gombákra a termőtestet és faleveleket. De előfordult olyan is, hogy valami népi mintázatot kanyarítok, ha úgy tartja kedvem. Persze nyáron és ősszel, a szüret időszakban erre nem mindig van idő. Sokszor inkább utólag, már télen cicomázom ki a portékát 🙂 Szívet melengető elfoglaltság feltérképezni a kamrát, mert mindig van ott valami, amiről már majdnem elfelejtkeztem és nagyon megörülök neki.
A legkedvesebb címkéimet ezentúl digitalizálni fogom, hogy nyomtatva később újra fel lehessen használni azokat. Bárkinek, akik nem szeretnek rajzolással bíbelődni, de szívesen díszítenék ilyesmivel a kemény munkával eltett finomságokat. Ezeket a kinyomtatott címkéket egyszerűen csak fel lehet ragasztani vagy kötözni akár a befőttes üvegekben vagy akár a fagyasztva eltett gombákra is. A címkézésről inspiráló képek jönnek hamarosan!
Gombás receptek titkos hozzávalókkal
Szeretnél újítani a gombaszárítás terén? Mit szólnál egy ínycsiklandó gombás fűszerhez? A megszokott tartósítási módszereket tovább variálva olyan praktikus csemegét tehetsz a kamrába, amelyek majdani felhasználása kevesebb időt, alapanyagot és szaktudást fog igényelni.
A titkos hozzávalóval készült gombás fűszersót csak elő kell kapni, pric-pracc-prucc megrázni és a varázslatosan finom vacsora pillanatok alatt tálalható! Addig pedig gyönyörűséges színfoltként fogja gazdagítani a kamrád polcait. Sőt, olyan látványos és könnyen használható eredményt kapsz, hogy akár a “nem gombász” barátaidnak is ajándékozhatsz vele üvegbe zárt erdei kulináris élményt például karácsonyra.